Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej » ×

A A+ A++ A A A A A

ZDROWIE

Tematy: Zdrowie

Prawo i zarządzanie

 • 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
prev
next

Zdrowie - Aktualności i ekonomia

Nieprzypisany: Nieprzypisany22 kwietnia 2016 r. odbyła się konferencja prasowa inaugurująca Wielką Zbiórkę Książek oraz Szlak Literacki w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci przy ul. Kopernika 43 w Warszawie. Tegoroczna akcja została skumulowana w 5 miastach: Gdańsk, Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław.

Akcja objęta jest patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta m.st. Warszawy, Prezydenta Gdańska, Prezydenta Krakowa, Prezydenta Wrocławia ora Prezydenta Poznania.

Honorowymi gośćmi konferencji byli:

 • Prezydent m.st. Warszawy – Hanna Gronkiewicz-Waltz
 • Dyrektor Warszawskiego Szpitala dla Dzieci – Pani Izabela Marcewicz – Jendrysik
 • Zastępca Rzecznika Praw Pacjenta – Pan Grzegorz Błażewicz
 • Ilustratorka ławki inspirowanej twórczością Agnieszki Osieckiej- Pani Katarzyna Czapska
 • Ambasadorka Fundacji Zaczytani.org – Pani Anna Dereszowska.

Na konferencji nie zabrakło Partnerów Fundacji - przedstawicieli firmy KPMG, InPost, EMPiK oraz przedstawicieli Urzędu Praga Południe i Śródmieście.

Najmłodszymi uczestnikami konferencji były dzieci z Przedszkola nr 237 im. Warszawskiej Syrenki w Warszawie, które wniosły wiele radości i uśmiechów na twarzach wszystkich gości. Zaczytani.org działają na rzecz dzieci i ich podejścia do książek. Stworzyli ponad 200 bibliotek w szpitalach, hospicjach i domach dziecka.

Zaczytani.org to setki osób działających po to by wspólnie inspirować i  wyczarowywać uśmiechy na twarzach dzieci.

Dzięki prowadzonym akcjom mali pacjenci mogą zapomnieć o chorobie. Poprzez działania własne, zaangażowanie wydawnictw oraz osób prywatnych chcemy stale dostarczać książki do placówek leczniczych i nie tylko, w całej Polsce. Punktami zbiórek są biblioteki, przedszkola, szkoły, gimnazja, klubokawiarnie, galerie handlowe, urzędy. Angażowany jest również biznes – pracownicy w ramach programów wolontariackich zbierają książki w swoich miejscach pracy.

Źródło: men.gov.pl, zaczytani.org

15.00

22 kwietnia 2016 r. odbyła się konferencja prasowa inaugurująca Wielką Zbiórkę Książek oraz Szlak Literacki w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci przy ul. Kopernika 43 w Warszawie. Tegoroczna akcja została skumulowana w 5 miastach: Gdańsk, Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław.

Akcja objęta jest patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta m.st. Warszawy, Prezydenta Gdańska, Prezydenta Krakowa, Prezydenta Wrocławia ora Prezydenta Poznania.

Honorowymi gośćmi konferencji byli:
-Prezydent m.st. Warszawy – Hanna Gronkiewicz-Waltz
-Dyrektor Warszawskiego Szpitala dla Dzieci – Pani Izabela Marcewicz – Jendrysik
-Zastępca Rzecznika Praw Pacjenta – Pan Grzegorz Błażewicz
-Ilustratorka ławki inspirowanej twórczością Agnieszki Osieckiej- Pani Katarzyna Czapska
-Ambasadorka Fundacji Zaczytani.org – Pani Anna Dereszowska.

Na konferencji nie zabrakło Partnerów Fundacji- przedstawicieli firmy KPMG, InPost, EMPiK oraz przedstawicieli Urzędu Praga Południe i Śródmieście.

Najmłodszymi uczestnikami konferencji były dzieci z Przedszkola nr 237 im. Warszawskiej Syrenki w Warszawie, które wniosły wiele radości i uśmiechów na twarzach wszystkich gości

Zaczytani.org działają na rzecz dzieci i ich podejścia do książek. Stworzyli ponad 200 bibliotek w szpitalach, hospicjach i domach dziecka.

Zaczytani.org to setki osób działających po to by wspólnie inspirować i  wyczarowywać uśmiechy na twarzach dzieci.

Dzięki prowadzonym akcjom mali pacjenci mogą zapomnieć o chorobie. Poprzez działania własne, zaangażowanie wydawnictw oraz osób prywatnych chcemy stale dostarczać książki do placówek leczniczych i nie tylko, w całej Polsce. Punktami zbiórek są biblioteki, przedszkola, szkoły, gimnazja, klubokawiarnie, galerie handlowe, urzędy. Angażujemy również biznes – pracownicy w ramach programów wolontariackich zbierają książki w swoich miejscach pracy.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE