Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej » ×

A A+ A++ A A A A A

ZDROWIE

Tematy: Zdrowie

Prawo i zarządzanie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
prev
next

Zdrowie - Prawo i zarządzanie

Czy warunkiem koniecznym do powstania sp. z o.o. jest ustanowienie rady nadzorczej lub komisji rewizyjnej?

Kodeks spółek handlowych (ksh) dopuszcza możliwość powołania, zamiast rady nadzorczej, komisji rewizyjnej. Art. 163 ksh wymaga do powstania spółki z o.o. ustanowienia rady nadzorczej lub komisji rewizyjnej, jeżeli wymaga tego ustawa lub umowa spółki. Rada musi być powołana kiedy spełnione są łącznie dwa warunki: kapitał założycielski wynosi powyżej 500 tys. zł oraz w sytuacji, w której jest co najmniej 25 udziałowców.

Źródło: materiał powstał w ramach projektu "Innowacyjna i sprawna administracja" współfinansowanego ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, a realizowanego przez Związek Powiatów Polskich; autor: Janusz Atłachowicz