Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej » ×

A A+ A++ A A A A A

SERWIS GŁÓWNY

Tematy w serwisie głównym

Styl życia

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
prev
next

Serwis główny: Wywiady

Serwis główny - Wywiady

Nieprzypisany: NieprzypisanyKonsekwencje wynikające z wejścia w życie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych mogą bardzo negatywnie wpłynąć na świadczeniodawców niepublicznych. O tym, jak bardzo jest to niebezpieczne Dziennikowi Warto Wiedzieć mówi Andrzej Sokołowski, prezes Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych.

Serwis główny - Wywiady

Nieprzypisany: NieprzypisanyTrwają prace nad kodeksem urbanistyczno-budowlanym. O tym jak dziś wygląda planowanie przestrzenne i co może w nim zmienić wejście w życie kodeksu Dziennikowi Warto Wiedzieć opowiada dr Adam Kowalewski, członek Głównej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej.

Serwis główny - Wywiady

Nieprzypisany: Nieprzypisany- Edukacja powinna otwierać możliwości a nie je zawężać. Powiaty mają tu wiele do zrobienia. Trzeba myśleć o tym, co z uczniami będzie za 10-15 lat. Takie długofalowe myślenie jest w edukacji niezbędne – mówi z rozmowie z Dziennikiem Warto Wiedzieć dr Maciej Jakubowski, dyrektor Evidence Institute, wiceminister edukacji w latach 2012-2014, adiunkt na Uniwersytecie Warszawskim.

Serwis główny - Wywiady

Nieprzypisany: NieprzypisanyDyskusja nad tym, co wniesie wprowadzenie zmian w kwocie wolnej nie cichnie. Na posiedzeniu plenarnym Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego Ministerstwo Finansów przypomniało, że nowe przepisy nie przewidują żadnej rekompensaty dla samorządów z tytułu utraty dochodów z PIT-u. Resort podał, że strata wyniesie ona ogółem 1 mld zł rocznie i będzie solidarnie ponoszona przez budżet państwa i budżety JST. Skutki jednak nie mają być równe udziałowi w podatku PIT. Prawdopodobnie około 70% ubytku będzie ponosiło państwo, a 30 % samorządy. O komentarz do tych zapowiedzi Dziennik Warto Wiedzieć poprosił prof. Elżbietę Kornberger-Sokołowską z Uniwersytetu Warszawskiego.

Serwis główny - Wywiady

Nieprzypisany: Nieprzypisany

- To, że zarządca drogi ponosi odpowiedzialność odszkodowawczą powstałą wskutek kolizji samochodu z dzikiem zwierzęciem tylko dlatego, że nie ustawił znaku na terenie leśnym jest chore – mówi w rozmowie z Dziennikiem Warto Wiedzieć Szymon Prochera, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Międzyrzeczu, powiat międzyrzecki, woj. lubuskie.