Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej » ×

A A+ A++ A A A A A

SERWIS GŁÓWNY

Tematy w serwisie głównym

Styl życia

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
prev
next

Serwis główny - Aktualności

Nieprzypisany: NieprzypisanyMinisterstwo Rozwoju zapraszamy podmioty publiczne do składania projektów PPP w nowym wielosektorowym naborze. Celem naboru jest wyłonienie kolejnych projektów, które będą charakteryzowały się dużym prawdopodobieństwem ich realizacji w formule PPP. W wyniku oceny wybrane zostaną projekty, które będą mogły być objęte wsparciem doradczym Ministerstwa w procesie przygotowania do realizacji w modelu PPP.
 
W stosunku do poprzedniego naboru zmienione zostały zasady naboru, które powinny pozwolić na wybór, a następnie wsparcie merytoryczne bardziej znaczących gospodarczo i lepiej przygotowanych projektów PPP jakie planuje się w Polsce.
Przedmiotem Naboru są projekty inwestycyjne, polegające na budowie, przebudowie lub modernizacji infrastruktury, obejmujące późniejsze jej utrzymanie lub zarządzanie, planowane do realizacji w formule PPP na podstawie właściwych przepisów. W Naborze może zostać zgłoszony projekt, którego zamiar realizacji poparty jest stosowną decyzją/uchwałą właściwego organu podmiotu zgłaszającego projekt (promotora projektu) lub organu nadzorującego.
 
Szacunkowa wartość nakładów inwestycyjnych projektu powinna wynosić nie mniej niż 20 mln zł brutto. Zgłoszony projekt musi spełniać ww. wymagania także w momencie rozpoczęcia wsparcia ze strony Organizatora. Promotor projektu może zgłosić więcej niż jeden projekt. Te same projekty złożone w innym naborze projektów PPP, przeprowadzonym przez Ministerstwo Rozwoju (lub wcześniej: Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju),nie będą powtórnie oceniane w ramach niniejszego naboru.  
 
Formularz zgłoszenia wraz z załącznikami można składać za pośrednictwem poczty elektronicznej, przesyłając dokumenty na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , lub za pomocą nośnika danych (CD/DVD/USB) złożonego w siedzibie Organizatora bądź wysłanego pocztą na adres: Ministerstwo Rozwoju, Departament Partnerstwa Publiczno-Prywatnego, pl. Trzech Krzyży 3/5, 00-507 Warszawa (z dopiskiem DPA Nabór). Jeżeli to możliwe, dokumenty mające znaczenie dla merytorycznej oceny projektu powinny zostać udostępnione w formacie pozwalającym na zaznaczanie, kopiowanie i wyszukiwanie fragmentów tekstu (np. pliki pdf przekonwertowane bezpośrednio z plików edytowalnych, a nie utworzone z zeskanowanych wydruków). Nabór ma charakter ciągły.
 
Szczegółowe informacje znajdują się TUTAJ.
 
Źródło: ppp.gov.pl