Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej » ×

A A+ A++ A A A A A

SERWIS GŁÓWNY

Tematy w serwisie głównym

Styl życia

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
prev
next

Serwis główny - Aktualności

3 czerwca br. w sali narad starostwa sulęcińskiego odbyło się inauguracyjne Forum wymiany dobrych praktyk i promocji dialogu pomiędzy JST, a organizacjami JST zatytułowane "Nowe technologie w administracji" realizowane wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Sulęcinie oraz Związek Powiatów Polskich.

Podczas tego wydarzenia zostały poruszone zagadnienia dotyczące innowacji w administracji samorządowej i rządowej. Omawiano zagadnienia związane z wykorzystywaniem nowych technologii w celu poprawnego wypełniania zadań ustawowych. Spotkanie to stało się dobrą okazją do podzielenia się ciekawymi rozwiązaniami z zakresu zarządzania zasobami informatycznymi w samorządach.

Odbyły się cztery sesje tematyczne. Pierwszą z nich prowadził Tomasz Stasiukiewicz, Informatyk Starostwa Powiatowego w Sulęcinie, który przedstawił sposób wirtualizacji zasobów serwerowych, a także aspekt zarządzanie usługami informatycznymi w urzędzie.

W kolejnej sesji Małgorzata Krajewska, Animatorka Forum opowiedziała o nowoczesnych formy komunikacji z mieszkańcami, podkreślając znaczenie posiadania przez JST profesjonalnych stron internetowych oraz dobrze skonstruowanych i atrakcyjnych profili zlokalizowanych na portalach społecznościowych.

W dalszej części głos zabrali Janusz Peno i Waldemar Żygadło, z VM.pl - realizatora platformy e-learningowej powstającej w ramach projektu. Zaprezentowana przez nich tematyka dotyczyła wykorzystania e-learningu w podwyższaniu kompetencji pracowników JST.

Na zakończenie głos zabrał Rafał Rudka, Sekretarz projektu, który zaprezentował przykłady nowoczesnych narzędzi informatycznych z jakich mogą obecnie korzystać samorządy, a które służą zarówno im, społeczności lokalnej, a także organizacjom pozarządowym.

W spotkaniu uczestniczyli gospodarze: Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart, Wicestarosta Tadeusz Dabroś, Sekretarz Powiatu Anna Matulanis oraz pracownicy powiatu i jednostek samorządowych z powiatu sulęcińskiego. Nie zabrakło też przedstawicieli innych samorządów uczestniczących w projekcie, a także sąsiadujących z powiatem sulęcińskim.

Forum odbyło się w ramach projektu "Innowacyjna i sprawna administracja źródłem sukcesu w gospodarce opartej na wiedzy" realizowanego przez Związek Powiatów Polskich.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.