Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej » ×

A A+ A++ A A A A ASkład redakcji

Rafał Rudka – redaktor naczelny
Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska
– sekretarz redakcji
Grzegorz P. Kubalski
Bernadeta Skóbel
Jarosław Komża
Katarzyna Liszka-Michałka
Marcin Maksymiuk
Monika Małowiecka
Tadeusz Narkun
Dawid Kulpa

Artur Duda – administrator serwisuAdres redakcji

Związek Powiatów Polskich
Pałac Kultury i Nauki (27 piętro, pokój 2704)
Plac Defilad 1
00-901 Warszawa
Adres do korespondencji:
33-300 Nowy Sącz
skr. poczt. 119
tel. +48 18 477 86 00
fax +48 18 477 86 11
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.O portalu


wartowiedziec.org
– samorządowy portal informacyjny


Dziennik Warto Wiedzieć, zlokalizowany pod adresem www.wartowiedziec.org to ogólnopolski portal poświęcony problematyce funkcjonowania samorządu terytorialnego.
Portal prowadzony jest w formule dziennika, a wydawcą jest Związek Powiatów Polskich (więcej o ZPP na stronie www.zpp.pl).
Materiały umieszczane w Dzienniku Warto Wiedzieć, kierujemy zarówno do pracowników samorządowych, radnych jak i do innych osób zainteresowanych bliższym poznaniem zagadnień istotnych dla działania gmin, powiatów i województw.

Na naszych łamach znajdziecie Państwo między innymi:

 • aktualności dotyczące funkcjonowania samorządów terytorialnych (aktualne raporty, analizy, opinie),
 • informacje o szkoleniach, konferencjach, seminariach i innych wydarzeniach,
 • informacje prawne i finansowe dotyczące działalności podmiotów samorządowych,
 • aktualności związane z możliwością aplikowania o środki zewnętrzne, o które może ubiegać się samorząd,
 • dobre praktyki działania gmin, powiatów i województw.

W Dzienniku zamieszczane są także informacje kierowane bezpośrednio do określonych grup pracowników samorządowych (dodatki branżowe).

Dziennik Warto Wiedzieć wydawany jest codziennie od poniedziałku do piątku.

Codziennie nasi prenumeratorzy otrzymują newslettery zawierające skrót wiadomości zamieszczanych na portalu wartowiedziec.org
Serwisy wydawane są w dniach:

 • serwis główny (w poniedziałek),
 • serwisy tematyczne:
  • zdrowie (w poniedziałek)
  • transport (we wtorek)
  • edukacja (w środę)
  • polityka społeczna (w czwartek)
  • legislacja (w piątek-sobotę)
 • Przegląd tygodnia (w piątek)

Jak powstał Dziennik Warto Wiedzieć?

2 stycznia 2006 roku Związek Powiatów Polskich, w ramach strony internetowej www.zpp.pl, zainicjował wydawanie Biuletynu Informacyjnego skierowanego do środowiska samorządowego, o tytule “Warto wiedzieć”.
Formuła pierwszych numerów była bardzo prosta, bez selekcji na działy tematyczne i w bardzo skromnym zespole redakcyjnym.
7 maja 2007 roku biuletyn przeszedł gruntowny zmianę, otrzymując nową szatę graficzną i formę elektroniczną (.pdf). Od 14 maja 2007 roku sukcesywnie zaczęły pojawiać się jego branżowe dodatki. Formuła taka przetrwała do 27 grudnia 2010 roku.

Nowe oblicze – nowa jakość

Wychodząc na wprost oczekiwaniom stawianym nowoczesnym mediom, przede wszystkim wsłuchując się w głosy płynące od naszych Czytelników, Związek Powiatów Polskich postanowił o wdrożeniu i uruchomieniu internetowej platformy wspierającej funkcjonowanie gazety.
Z dniem 4 lutego 2011 roku dokonano wpisu do KRS Sądu Okręgowego w Warszawie (Wydział VII Cywilny Rejestrowy) pod numerem PR 17161 nowego tytułu: Dziennik Warto Wiedzieć i rozpoczęła działalność w pełni internetowa odsłona serwisu informacyjnego dostępna pod adresem: www.wartowiedziec.org

Osoby współtworzące portal

Inicjatorem powstania Dziennika Warto Wiedzieć, a zarazem jego pierwszym i długoletnim redaktorem naczelnym (2006-2014) był Marek Wójcik.

Współpracowali z nami także: Barbara Łączna (sekretarz redakcji w latach 2010-2016), Małgorzata Krajewska (redaktor w latach 2012-2014), Bartosz Borek (redaktor w latach 2015-2016).
 


Zapraszamy do korzystania z Dziennika Warto Wiedzieć i do współpracy w jego redagowaniu. Zastrzegamy sobie prawo nie publikowania lub skracania nadesłanych materiałów.

Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.