Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej » ×

A A+ A++ A A A A A

Kalendarium

Legislacja - Kalendarium

Nieprzypisany: NieprzypisanyNowy rok w Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego rozpocznie się posiedzeniem Zespołu ds. Zdrowia i Polityki Społecznej.

Legislacja - Kalendarium

Nieprzypisany: NieprzypisanyW bieżącym tygodniu posłowie i senatorowie zbiorą się na kolejnych posiedzeniach obu izb parlamentu. Z punktu widzenia spraw dotykających funkcjonowania samorządów, dominującym tematem wśród wielu zaplanowanych do rozpatrzenia projektów ustaw, będzie z pewnością reforma oświaty. W porzadku plenarnym zaplanowano rozpatrzenie sprawozdania komisji edukacji i komisji samorządu terytorialnego z analizy obu edukacyjnych projektów. Oprócz tych ustaw bogatą tematykę informacji o wdrażaniu funduszy unijnych zaplanowała sejmowa komisja samorządu terytorialnego.

Legislacja - Kalendarium

Nieprzypisany: Nieprzypisany

W poniedziałek zbierze się Zespół ds. Społeczeństwa Informacyjnego, który zaopiniuje szereg rozporządzeń dotyczących przesunięcia wejścia w życie systemu CEPIK 2.0.

Legislacja - Kalendarium

Nieprzypisany: NieprzypisanyBieżący tydzień spraw samorządowych w parlamencie upłynie pod znakiem reformy oświaty oraz raportów Najwyższej Izby Kontroli. Pierwsza sprawa będzie poruszana na posiedzeniu plenarnym Sejmu. Z kolei NIK zaprezentuje wyniki swoich działań na posiedzeniu komisji. Oprócz tego posłowie rozpatrzą na komisjach dwa projekty ustaw wpływających na funkcjonowanie JST. Pierwszy dotyczy wprowadzenia możliwości przekazywania przez samorządy pieniędzy na inwestycje na drogach krajowych. Drugi projekt dotyczy propozycji likwidacji tzw. gabinetów politycznych szefów JST.

Legislacja - Kalendarium

Nieprzypisany: Nieprzypisany

W najbliższy poniedziałek zbiorą się dwa zespoły KWRiST. Pierwszy zespól ds. Systemu Finansów Publicznych, omówi m.in.: