Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej » ×

A A+ A++ A A A A A

Serwis główny - EUROFUNDUSZE 2014-2020

Nieprzypisany: NieprzypisanyInwestycje w infrastrukturę szpitalną będą mogły być przedmiotem wniosku na konkurs, który 1 lutego ogłosi zarząd Województwa Podlaskiego. Nabór projektów ogłoszony zastanie w ramach poddziałania 8.4.1 Infrastruktura ochrony zdrowia RPO. Trwać będzie pięć miesięcy. Rozstrzygnięcie przewidziano na wrzesień. Na dofinansowanie przeznaczono 37 mln euro.

W ramach projektu możliwe będzie realizowanie działań stricte inwestycyjnych w następującym zakresie: wyposażenie podmiotów leczniczych w nowoczesny sprzęt medyczny; przebudowa, rozbudowa, remont obiektów związanych z ochroną zdrowia; prace remontowo-budowlane, w tym w zakresie dostosowania infrastruktury do potrzeb osób starszych i z niepełnosprawnościami; wyposażenie podmiotów w rozwiązania informatyczno-komunikacyjne (tylko jako element projektu); zakup sprzętu i aparatury do diagnostyki i terapii łącznie z pracami remontowymi wynikającymi z konieczności dostosowania pomieszczeń (sal operacyjnych lub zabiegowych) do użytkowania zakupionego sprzętu.

Zgłaszane projekty muszą dotyczyć chorób, układu krążenia, nowotworowego, chorób układu kostno-stawowo-mięśniowego, chorób układu oddechowego, chorób psychicznych, czyli gryp, które uznano za istotne przyczyną dezaktywizacji zawodowej.

Ze szczegółami regulaminu konkursu można zapoznać się tutaj.

Źródło: rpo.wrotapodlasia.pl